O nás

Voko je zvukový měsíčník určený nevidomým a těžce zrakově, ale i jinak postiženým čtenářům, respektive posluchačům. Voko má být pestrým, barevným časopisem plným zajímavostí, ztvárněných v atraktivní podobě audiožurnálu. Přináší exkluzivní rozhovory s osobnostmi kulturního života, audioreportáže, recenze nových zvukových knížek i s krátkými ukázkami, hudební tipy, informace a zajímavosti nejen ze světa zrakově postižených nebo autoportréty lidí, kteří svádějí úspěšný boj se svým handicapem nebo s postižením svých bližních. Naší snahou je být moderním, informačně bohatým a při tom přitažlivým a zábavným časopisem.
 
Audiožurnál Voko připravují: 
Petra Janatová – moderátorka, pro Voko současně připravuje zprávy, informace a aktuality z tuzemského dění i zahraničních médií. Mimo redakci Voka se věnuje pedagogické práci v oboru angličtina.
 
Ilja Kučera  ml. – moderátor, pro audiožurnál Voko současně natáčí původní rozhovory, reportáže, připravuje recenze audioknih a hudební tipy. Mimo redakci Voka je publicistou a moderátorem Českého rozhlasu.
http://www.iljakucera.cz/

Raven – režie a výroba, stará se o technické zajištění a nahrávky jednotlivých vydání Voka, o výslednou zvukovou podobu audiožurnálu, pro níž zkomponoval  a natočil původní znělky a předěly.Vedle činnosti pro audiožurnál Voko je především profesionálním hudebníkem, provozovatelem a producentem nahrávacího studia.
http://www.raven-web.cz/

Audiožurnál Voko vychází od dubna 2011 a jeho prvních 10 čísel bylo vydáno pod záštitou občanského sdružení Vision. Od června 2012 Voko vydává Aloha cz s.r.o.